Motoryzacja w cieniu pandemii - jak się zmieniają preferencje i nawyki kierowców? - Motoryzacja i transport

Dodane: 10-06-2023 10:01

ki kierowców. Jakie konkretnie?

Pierwszą zauważalną zmianą jest zmiana preferencji zakupowych. Ponieważ wielu pracowników przeszło na pracę zdalną, możliwość godzenia pracy oraz opazywania się z rodziną stała się bardziej elastyczna. Konieczność korzystania z transportu publicznego lub przej

Motoryzacja w cieniu pandemii - jak się zmieniają preferencje i nawyki kierowców? - Motoryzacja i transport Motoryzacja

Motoryzacja w czasach pandemii - jakie zmiany?

Motoryzacja to jedna z branż, która również odczuła skutki pandemii. Wraz z wprowadzonymi obostrzeniami, zmianami w życiu zawodowym i prywatnym, zmieniły się również nawyazdów służbowych również znacząco spadła, co skutkuje zmianą preferencji dotyczących zakupu samochodu. Klienci chętniej kupują auta kompaktowe, które są bardziej praktyczne do użytku prywatnego, a koszty benzyny bądź gazu LPG również nie są zbyt duże.

Kolejną zmianą jest rozwój oferty wypozyczalni samochodów. Wraz z wprowadzonymi obostrzeniami w ruchu lotniczym i tym, że wiele rodzin zdecydowało się na wakacje w kraju, rozwój oferty wynajmu samochodów znacząco się zwiększył. Główne oferty to długoterminowy najem samochodu, weekendowe wypady oraz najmy prywatne na okresy wakacyjne.

Nieco mniejszą zmiana w branży motoryzacyjnej jest rozwój nowych technologii w pojazdach. Związane jest to z większym zapotrzebowaniem na samochody z automatycznymi skrzyniami biegów, komfortową klimatyzacją i multimedialnym systemem rozrywki. To właśnie te elementy mają bardziej ułatwić jazdę samochodem oraz zwiększyć komfort podróży, co odgrywa duże znaczenie w czasach pandemii, kiedy to miesiące spędzamy w zamknięciu.

Częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej

Należy jednak pamiętać, że nie każdy kierowca zdecydował się na zakup samochodu. Wiele osób postawiło na korzystanie z komunikacji miejskiej, której rozkład jazdy stosuje się do stosowanych procedur sanitarnych. W związku z tym rozwój wiadomości dotyczących harmonogramów, zmian w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych zyskało na popularności. Wiele ludzi uważa, że w ten sposób ogranicza się ilość koniecznych kontaktów oraz potencjalnych źródeł zakażenia.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że pomimo skutków pandemii motoryzacja nadal ma swoje miejsce w życiu codziennym i nie zanosi się na to, by to się zmieniło. Wciąż istnieje potrzeba dojazdu do pracy, a samochody umożliwiają łatwiejsze i szybsze przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Motoryzacja z pewnością nadal będzie jednym z filarów branży transportowej, a to, jak się zmieni jej znaczenie i funkcja, zależeć będzie od dalszych rozwojów sytuacji związanych z pandemią.


http://motoryzacja-i-transport.agams.net.pl/